Klatka dla psa: dom czy więzienie

Posiadanie psa oznacza wpuszczenie go nie tylko do domu, ale także do serca. Dlatego każdy właściciel chce dla swojego pupila to, co najlepsze. W związku z tym pojawia się pytanie: czy twój pupilek potrzebuje klatki?

Przy odpowiedniej pielęgnacji psa, klatka jest rodzajem budki, czyli taki dom, gdzie pies czuje się w 100% bezpiecznie. Pies przychodzi tu odpocząć, to jest jego przestrzeń, jego miejsce. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz dużą rodzinę lub częstych gości. W końcu możliwość bycia sam na sam z sobą jest tak samo ważna dla naszych zwierząt, jak dla nas. Brak takiej okazji to bezpośrednia droga do stresu i problemów behawioralnych.

Klatka dla psa jako gwarancja bezpieczeństwa

Masz w domu szczeniaka. Jak wszystkie dzieci, chce poznać świat, spróbować wszystkiego po zęby. Zostawiając go w domu w spokoju, dajesz mu pełną swobodę działania. I nie zdziw się, jeśli wrócisz do domu i znajdziesz zepsute druty, zjedzone buty lub wypatroszoną sofę. I dobrze, jeśli próbując wszystkiego ząb, pies nie zrobi sobie krzywdy, nie zjada obcego przedmiotu lub nie szokuje go.

Klatka to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa rzeczy w domu i gwarancja równowagi psychicznej, zarówno dla Ciebie, jak i Twojego czworonożnego przyjaciela. Co najważniejsze, klatka pomaga chronić psa i kontrolować jego ruchy w domu.

Klatka dla psa jako obrona psychologiczna

Próżność w domu, impreza dla dzieci, goście. Czasami jest to trochę denerwujące. Każda żywa istota musi od czasu do czasu odpocząć, ukryć się przed wzrokiem ciekawskich. A klatka jest do tego świetną opcją.

Dla niepewnych psów klatka jest również psychologiczną obroną przed światem zewnętrznym, przed ich lękami i fobiami. Miejsce, w którym zwierzę może się wyciszyć.

Klatka jako skrzynia transportowa

Jeśli podróżujesz ze swoim zwierzakiem, klatka to jedyny środek transportu dla psów. Jeśli pies jest już przyzwyczajony do klatki, to na wycieczkach poczuje się znacznie wygodniej i pewniej.

Zapamiętaj:

  • W żadnym wypadku klatka nie może służyć jako kara ani metoda wychowania.
  • Nie wpychaj psa do klatki na siłę.
  • Nie zostawiaj psa na długo w klatce. Zwierzę nie powinno przebywać w klatce jednorazowo dłużej niż 6 godzin.
  • Nie zakrywaj spodu klatki pieluchami. Boks powinien być kojarzony z miejscem odpoczynku, a nie toaletą.
  • Nie zostawiaj psa w klatce bez wody.

 

Nie musisz bać się klatki i myśleć, że to kpina z psa. Jeśli wszystko zostanie zrobione poprawnie, pies pokocha klatkę i uzna ją za swój dom.Prawidłowo używana klatka dla psa w mieszkaniu nie stanie się narzędziem kary, ale niezawodnym pomocnikiem, miejscem, w którym pies poczuje się spokojny i pewny siebie.